Ср, 12/08/2020, 09:06
Головна Реєстрація RSS
Вітаємо Вас, Гість
Вхід
Меню сайту
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
КАЛЕНДАР
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
ПЕРЕКЛАДАЧ

ПОШУК
Офіційне інтерне-представництво Верховна Рада України Міністерство освіти і науки України Український центр оцінювання якості освіти Київський регіональний центр оцінювання якості освіти Національна дитяча гаряча лінія
RSS новини
«Якщо ви хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні,
найважливіші джерела духовної культури – бібліотеки»
В.Сухомлинський


Загальні відомості:

Рік заснування бібліотеки – 1900
Місце розташування бібліотеки (поверх) – 1-ий
Загальна площа – 75,80 кв.м
Наявність читального залу: поєднаний з абонементом
Наявність книгосховища для навчального фонду: так
 
 
З історії створення бібліотеки гімназії

Уманська міська гімназія – це сучасний заклад нового типу, у якому творчо поєднуються навчання, виховання й управління. Минають роки, десятиліття, змінюється вивіска на будівлі: жіноча гімназія, трудова школа, середня школа, гімназія, а кабінетом № 1 залишається бібліотека. «Якщо ви хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні, найважливіші джерела духовної культури – бібліотеки», - писав В.Сухомлинський. Історія бібліотеки нерозривно пов’язана з історією нашого навчального закладу, з розвитком суспільства, з діяльністю особистостей, які дбали про розвиток освіти у нашій країні. Зі слів старожилів міста Умані, із матеріалів Уманського районного державного архіву дізнаємося, що бібліотека існувала з перших днів гімназії. Про це свідчать книги в музеї «Освіта Умані»: «Геометрія», «Математика», на яких стоїть штамп жіночої гімназії – 1903 рік. Хто був першим бібліотекарем – невідомо, але читаємо в архівних документах, що книги видавали гімназисткам викладачки, за них вносилася плата. У роки Жовтневої революції та громадянської війни школа продовжувала навчати дітей. Фонди бібліотеки у важких умовах безвладдя і війни були збережені, але книг було мало, тому вчителі та учні приносили власні. Мабуть, саме тоді в нашій школі була започаткована традиція проведення благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу». Минали роки, змінювались керівники школи, але бібліотека завжди займала чільне місце в структурі роботи закладу. В статті районної газети «Уманська зоря» 1936 року директор школи пише про спільну роботу вчителів і бібліотекаря.
Під час Великої Вітчизняної війни багато книг було втрачено. За спогадами колишньої учениці, а потім учительки гімназії, Шевченко Майї Тимофіївни, книг залишилося всього зо два десятки. Щоб якось виправити ситуацію, батьки, вчителі, діти дарували бібліотеці художні книги, підручники, газети, журнали. У повоєнні роки бібліотекарі проводили велику роботу зі збереження та поповнення бібліотечного фонду. Вони виховували в дітей бережливе ставлення до книги як джерела знань, поваги до праці людей, які її створювали. Будні бібліотеки гімназії.
Сьогодні ми у творчому тандемі з вчителями й учнями працюємо в бібліотеці, продовжуємо писати славні сторінки історії закладу, роблячи свій внесок у розвиток освіти гімназії. За сприяння адміністрації, батьків, доброчинців наша бібліотека поступово стає сучасним інформаційним центром, який спрямований на збагачення внутрішнього світу читачів, розвиток і виховання кожного з них як вільної, духовно повноцінної, творчої особистості, адже сьогодні відвідувач бібліотеки – школяр, а завтра – надія і майбутнє України.